SILBRA

12.-14.června SILBRA

Nová akce, která se nám v hlavě vyloupla, je SILBRA, nebo-li silnička a brašna jen s nejnutnějším. Max 3kg krámů a tři dny na silničkách s partou podobných pošahanců.
V anglicky mluvících zemích se tomu říká Bikepacking-)

Tři dny na kolech v pohodovém kochacím tempu 23-25 km/h s celkovou trasou do 250km. Trasa bude kopírovat úsměv pod Prahou po klidných silnicích 3. třídy.
 

Silbra

Ahoj, jsme moc rádi, že se s námi vydáte strávit víkend na kole.

Pár věcí k upřesnění.

Zatím je nás 10, zamluveno je 12 postelí tudíž, pokud máte ještě někoho, kdo by s námi chtěl vyrazit, tak dvě místa jsou volná.

Odjezd je v pátek 12.6. v 17 hod od obchodu Bikeinvest.

Jedeme směr Braník – Radotín, tak pokud to má někdo při cestě, může se přidat na trase, jen dejte vědět.

Jak to bude asi probíhat je hlavně na nás, ale načrtnuto je to takto:


1. Pátek 17hod odjezd od Bikeinvest, trasa 50km do Nižboru. Jeden sjede pro klíče od ubytka Krkavčí hora, http://krkavcihora.cz/ Ostatní se zatím budou živit v restauraci Zastávka Nižbor -https://www.zastavkanizbor.cz/index.html

 Až nás to přestane bavit, pojedeme na penzion, cca 7km. Po ubytování nám majitelé vybaví bar dostatečným množstvím toho, co si řekneme. Může mezi tím být i alkohol a nějaká pochutiny.
 

2. Sobota snídaně od 8 hod v místě penzionu. Snídani si můžeme domluvit předem. Jsou velmi vstřícní. Vzhledem k měnícím se nařízením, jsme se domlouvali na nějaké společné verzi, ne velký švédský stůl. Ale rozhodně, aby snídaně byla vydatná, protože máme před sebou další kilometry.

 Odjezd do Nižboru, tady je sámoška můžeme si dokoupit nějakou tyčku, banán… A jedeme na cca 100km trasu zakončenou v Mníšku pod Brdy. Cestou se někde zastavíme na oběd, svačinu, kávičku….
Ubytování je v Penzionu Alcapone - https://www.penzionmnisek.cz/ . Večeře je zamluvená restauraci náležící k penzionu. Tam jsou také snídaně.
 

3. Neděle snídaně od 8 hod. V cca 10 odjezd směr domů s plánovanou zastávkou na 65km v Lesní lázně Zvánovice. Pak už je to 30km mírně z kopce až do Prahy.

 

Co sebou?

Oblečení na kolo:
dvoje kraťasy/ ty páteční to vydrží i v sobotu/dres se dá vyprat a uschne, větrovku, něco teplejšího na vrch, ale co nejmenšího. Ponožky možná taky dvoje-), brýle, rouška (zatím raději ano)

Na sebe civil:
civilní kraťasy, holky můžou legíny?, možná něco pod ně-), triko do hospody i na spaní taky stačí jedno-), boty, nějaká hygiena v co nejmenším balení, malá základní lékárnička (paralen, náplast,..)

Pro lepší zážitek:
krém na zadek - pak se dá jet delší dobu v klidu a velmi pohodlně, platí pro obě pohlaví -), náhradní duši,/nýtovačku bereme/pumpu, multiklíč, ale to taky budeme mít tak nemusíme tahat všichni. Ionťák odsypat do sáčků, nějaké tyčinky, nabíječku na telefon, Garmin,..

Trasa pátek
https://mapy.cz/s/mojeculudo

Trasa sobota
https://mapy.cz/s/kulavosene

Trasa neděle
https://mapy.cz/s/pekukuleta

© 2021, Všechna práva vyhrazena Bikeinvest s.r.o. Created by Foreveryone