Nová kola Bianchi - Oltre XR3 a Aria

Pro novou sezónu jsou dvě zásadní novinky, které Vám usnadní vstup do první třídy kol Bianchi.

Bianchi Aria

Aria je rychlé aero kolo postavené pro podávání maximálního výkonu a pro milovníky rychlé jízdy. Je to dokonalý parťák na vaše silniční švihy nebo závody. Jeho cena navíc startuje na 65000,– s osazením Shimano 105.

Bianchi Aria

Pokud máte v oblibě triatlon, Aria je správná volba. Rám a celá geometrie je uzpůsobená také na použití TT. Kola Aria jsou dodávaná i ve verzi TRI, která se však liší pouze přidanou hrazdou. Lepší je tedy koupit klasickou verzi kola, hrazdu dokoupit takovou, jaká Vám vyhovuje, změnit nastavení sedla, vyladit posed a máte skvělé kolo na závody. Na krátké i střední distance.

Bianchi Aria TRI

Projev kola je dostatečné tuhý a přesto nabízí velmi slušný komfort. Kolo snadno reaguje na řízení a budete se na něm cítit dostatečně bezpečně sám i při pohybu v balíku. Kolo vede dobře stopu a je velmi dobré také ve sjezdech. Není to tedy žádný "plašan," na kterém se budete bát napít.

Kolo je vhodné jak pro ostřílené borce, tak pro začátečníky, kteří podlehli, nebo se chystají podlehnout silniční cyklistice v nezaměnitelné barvě celeste.

Co se týče technických parametrů, kolo bylo testováno v aero tunelu, kde se podařilo dosáhnout minimálního odporu díky aero profilu rámu a sedlovky. Největší odpor na kole tak klade pouze jezdec, takže nejdůležitější je, aby se Vám kolo líbilo, bylo pohodlné a bavilo Vás. Pak to pojede určitě lépe.

Pár technických údajů

Rám Carbon Monocoque
Hmotnost rámu 1100 g (ve velikosti 55 cm)
Středová osa Press Fit 86.5 x 41
Vidlice Celokarbonová, konický krk s ložisky 1.1/8" na 1.4"
Hmotnost vidlice 370 g
– Rám je kompatibilní s mechanickými i elektrickými sadami.

Kola jsou osazeny sadami Campagnolo Centaur (65000,–) a Potenza (72000,–) nebo Shimano 105 (65000,–) a Ultegra 8000 (77000,–). V nabídce je také verze s kotoučovými brzdami.

Kolo je dodáváno pouze jako komplet. Samotný rám v nabídce není, ale rádi pro Vás změníme osazení kol na přání.

Myslím, že tohle se Bianchi povedlo a za 65000,– na Shimano 105 je to fakt skvělé kolo. Pro ty, kteří si však chtějí dopřát něco víc, je tady Bianchi Oltre XR3.

Bianchi Oltre XR3

Rám vychází z topmodelu Oltre XR4. Silueta je téměř totožná, a to platí i pro geometrii.

Co tedy XR3 umí? Je to skvělé závodní aero kolo, které není v ceně auta. Za "kilo" už máte stroj, který bude osazen novou Ultegrou a bude čekat jen na upgrade kol.

Bianchi Oltre XR3

Skvělá reakce na šlapání, kolo má výborný odpich, je obratné a výborně vede stopu.
Hlavní výhodou oproti starší verzi XR1 je však použití materiálu Countervail. Ten je úspěšně používán na modelech Infinito CV, Specialissima CV, Aquila CV, Methanol CV i Oltre XR4. Countervail jsou vysoce elastická karbonová vlákna vetkaná mezi jednotlivé vrstvy karbonu. Dokáží pohlcovat až 80 % vibrací přenášených ze silnice na jezdce. Kolo je stabilnější, snadněji ovladatelné a celkově klidnější. Díky tomu zbude více sil na šlapání.
Rozhodně se ale nejedná o žádné endurance kolo.

Countervail

XR3 je jasný závodní stroj a je jedno zda ho použijete sám proti sobě nebo na závodech.

Pár technických údajů

Rám Carbon Monocoque s Countervail
Hmotnost rámu 1100 g (ve velikosti 55 cm)
Středová osa Press Fit 86.5 x 41
Vidlice Celokarbonová s Countervail, kónický krk s ložisky 1.1/8" na 1.5"
Hmotnost vidlice 370 g
– Rám je kompatibilní s mechanickými i elektrickými sadami.

Jste poblázněni značkou Bianchi, jejich barvou celeste, ale ztrácíte se ve výběru? Stavte se u nás na prodejně, zavolejte nebo napište a určitě pro Vás najdeme řešení takové, aby vás cyklistika bavila, protože silnička je nejvíc! První kola z kolekce 2018 budou skladem v začátkem února 2018.

Tlačítko - kontakt

© 2021, Všechna práva vyhrazena Bikeinvest s.r.o. Created by Foreveryone